Mina olen Sven Luka. Olen copywriter ja loovjuht kelle igapäevatööks on loovmeeskondade juhtimine ja arendamine, loovideede genereerimine ja elluviimine.

Kõige pikem ja stabiilsem asi minu elus, millega olen tegelenud ja miks ka loova erialani jõudsin, on fantaasial põhinevate rollimängude mängimine. Kõik sai alguse 2003-ndal aastal, kui mängisin esimest korda Dungeons & Dragons‘it. Praeguseks hetkeks on sellest kasvanud palju keerulisem ning realistlikum platvorm, mida koos sõbraga arendame ja kokku kirjutame.

Läbi juhuse olen ka sülearvuti jahutusaluse Lapresti looja. Toode, mis sündis isikliku vajaduse ajel ja mis sai müüki paisatud tänu tuttavate ja sõprade tungivale soovile seda osta.

Lisaks eeltoodule loen ka aastast 2016 Tallinna Ülikoolis Reklaam ja Imagoloogia tudengitele kursust “Reklaami meistriklass”, mille eesmärk on tutvustada reklaamimaailma kardinataguseid. Mis mulle selle juures eriti meeldib, on uskumatu võimalus ise õppida. Ja seda lausa kahte moodi – esiteks (taas)õpib loenguid ette valmistades unustatud vana, teiseks õpetavad mind tudengid, kes nö puhta lehena küsivad küsimusi, millele ise muidu ei tuleks. Väga põnev kogemus.

Et eeltoodust veel piisavalt pole, siis olen leidnud endale ka väikse hobi, milleks on investeerimine. Või õigemini investeerimis- ja finantsmaailmaga tutvuse tegemine. Kuna minu peamine fookus on ettevõtlusel ja enese harimisel, siis olen võtnud eesmärgiks viljeleda võimalikult passiivset ja aega vähenõudvat investeerimist. Olles tõeliselt finantskauge inimene, on see põnev nö. õppeprojekt, läbi mille õnnestub ehk ka natuke raha teenida.

Olen ka isa kahele väiksele ja armsale plikatirtsule ning mees oma kallile naisele, armastan oma käega asju valmistada, võimalusel mängin Legodega (olgu need siis laste Legod või minu isiklik Legorong) ja teen palju muudki põnevat.

Ja ilmselgelt kirjutan ka käesolevat blogi. Selle algne eesmärk oli dokumenteerida oma investeerimismõtted ja -ajalugu, kuid tegelikult leiab siit igasugu erinevaid teemasid, mis peast läbi käivad. Ma lihtsalt analüüsin ja seedin oma mõtteid paremini kui ma need kirja panen.

Kui soovid mõtteid vahetada või nõu küsida, siis kirjuta mulle julgesti.