Eks see pealkiri ole nüüd natuke liialdatud, aga samas ka tõsi. Ehk seekord räägin sellisest imevidinast nagu osta.ee. Ma arvan, et igaüks teab, et see on portaal, kus saab müüa oma vanu ja kasutult seisvaid asju, iseasi, kui paljud seda võimalust kasutavad. Mina olen seal müünud nii vanasid telefone kui ka muud nö töötavat ja korralikku kraami ning teeninud seeläbi täitsa korraliku summa. Aga see, et seal on võimalik saada raha ka sõna otseses mõttes prügi eest, oli minu jaoks täielik üllatus.

Ühe mehe prügi on teise varandus

Aga täpselt nii on. Kõik sai alguse sellest, et tegin keldrit korda ja mulle jäid ette kolm vana Fibo plokki, WC äravoolu ekstsentrik, ilma klaasideta kõver akvaariumi metallraam, kott lubikrohvi ja muud säärast. Kogusin asjad hunnikusse ja ei suutnud välja mõelda, et mida nendega peale hakata. Tavalisse prügikasti neid visata ja erakorraline vedu tellida oleks kulu ning neid ise prügimäele viia, oleks olnud veel suurem kulu.

Otsustasin siis, et pildistan kogu selle pahna üles ja viskan osta.ee-sse üles. Mõeldud tehtud – kõik kaubad 0.10 € hinnaga üleval ja tingimuseks see, et inimesed peavad ise asjadele järele tulema. Nädal hiljem olid oksjonid lõppenud, kogu kupatus müüdud ning minu pangakontol ilutses päris mitu lisaeurot. Jah, ilmselgelt ei ole see mingi teenimise koht (kuigi osta.ee-s on täitsa olemas inimesed, kes ostavad sealt odavalt asju ja müüvad kallimalt), kuid arvestades, et teenisin reaalset raha + hoidsin kokku prügiveo kulu või aja, mis ise ära vedades oleks kulunud, oli tegu igati kasuliku diiliga. Ehk kõik “prügi” on müüdav.

Natuke statistikat

Nagu enne ütlesin, siis kullamägesid siin ei teeni, aga samas on summad täitsa arvestatavad. Viimase kahe aasta jooksul olen teinud täpselt 50 müügitehingut ja nendega teeninud kokku enam kui 700 €. See teeb ühe tehingu summaks 14+ €. Kui nüüd mõelda, et keegi tuleb sulle ukse taha ja maksab sulle sinu prügi eest selle summa, siis why not.

Ja kui räägitakse, et investeerimist saab alustada ka väikeste summadega, siis see oleks ju ideaalne võimalus seda teha. 700 € kahe aasta peale on jämedalt 30 € kuus, mille saab ju edukalt investeerida.

Ühesõnaga, tõstke kogu üleliigne pahn kokku, pildistage üles ja müüge maha. Teenite raha ja hoiate prügiveo pealt kokku!