Ma olen kogu elu mõelnud, mis tunne oleks olla mõne suure ettevõtte omanik. Nagu päriselt suure ja börsil kaubeldava ettevõtte. See on tundunud alati selline püüdmatu asi, mida saavad teha vaid valitud inimesed, kes on tõelised ärihaid. Peale kasvukonto avamist hakkasin aga rohkem jälgima börsiuudiseid. Üha rohkem tekkis tunne, et äkki võiks lisaks kasvukonto fondidele omada ka mõnd ettevõtet otse. Siitsamast Eestist. Ettevõtet, mida saan nö käega katsuda.

Mida valida?

Varasematel aastatel silma jäänud info põhjal ja kasvukonto avamisest möödunud kolme-nelja kuuga börsiuudiste jälgimisest olid silma jäänud mõned ettevõtted. Ega sel hetkel ei olnudki mingit konkreetset põhjust miks just need, aga mingil põhjusel olid. Nendeks olid Kaubamaja, Baltic Horizon Fund ja LHV.

  • Kaubamaja jäi silma jäänud hea dividendimaksjana ja oma teksad ostan ma ka sealt :)
  • Baltic Horizon Fund‘iga olen õrnalt kokku puutunud erialaselt ja mulle meeldib see, et nad maksavad 4x aastas dividende.
  • LHV‘ga puutusin kokku alles hiljuti aga nende asjaajamine mulle meeldib ja näen suurt potentsiaali. Ja maksab ka dividende.

Otsustasin esmajärjekorras ennast nende kolme aktsiaga natuke rohkem kurssi viia ja siis vaadata laiemalt.


Aeg otsustada

Peale natukest uurimist otsustasin Kaubamaja kasuks (veits mõjutas ka lähenev dividend). Ma tundsin küll, et ta on natuke üle hinnatud antud hetkel, kuid otsustasin edasi minna. Lisaks jagasin ostusumma kaheks – 50% raha eest ostan enne dividende ja 50% mõne aja möödudes peale dividendide maksmist. Nii oli endal rahaliselt lihtsam ja lisaks sain esimese osa eest teenitud dividendid reinvesteerida.

Süda värises sees ja peas käis mõte, et kas ma olen nüüd tegemas maailma kõige lollimat tehingut? Ilmselgelt ei ole ma üks nendest “valitud inimestest, kes on tõelised ärihaid”. Aga ostuorder sisse sai antud ja aktsiad minu kontole jõudsid.

Kokkuvõtteks

Peale tehinguid olen ma umbes 0.00043% Kaubamaja omanik. Ehk piltlikult öeldes kuulub mulle üks põrandaplaat kuskil laoruumis.

Hetkel olen oma investeeringuga küll väikses miinuses, sest aktsia hind on peale dividendi maksmist natuke isegi veel langenud. Samas kuna 50% rahast sai investeeritud peale dividendide maksmist, siis ei ole see punane seal nii valus.