Umbes poolteist aastat tagasi tegin postituse Kliki siia! Ja rikkus tuleb! Vist?. Selle eesmärk oli näha, kui palju üks minimaalsete lugejatega ning üpriski väheaktiivne blogi suudaks reaalselt reklaami näitamisega teenida. Lubasin ka järgmisel kuul ülevaate teha, kuid ei teinud seda. Ei osanud midagi põnevat selle kohta kirjutada ega järeldada. Nüüd tasun oma võla, sest ühe huvitava nurga ma siiski leidsin.

Mis siis juhtus?

Tegin postituse ära ja ootasin, et nüüd hakkab eurosid sadama. Ja mõnes mõttes nagu hakkaski. Nimelt teenisin selle ühe päevaga hiiglasikud 8.18 eurot. See summa on tõesti suur, kui arvestada, et varasemalt teenisin postituse pealt 0.05-0.10 eurot. Ehk hüpe oli tohutu aga mitte piisav, et raha välja võtta ja seda kasutada. Ja järjepidevalt selliseid postitusi teha ei saa. Esitleks vaevalt keegi klikkida viitsib ja teiseks võib saada bänni, nagu Timogi kommentaarides välja tõi.

Niimoodi saad googlest suht kiirelt banni, päriselt.

Timo

Aga seekord ei saanud, päriselt. Eurod ootavad endiselt Google AdSense‘is 70 euro täitumist, et raha välja kanda.


Aga mis ma õppisin?

Nüüd siis see osa, mis kirjutama motiveeris. Nimelt on märgata selget vahet minu lehe meeldimises Google’ile. Kui enne testpostitust teenisin ühe sissekandega eelmainitud 5-10 senti, siis siis järgnevate postitustega olen teeninud keskmiselt 0,5 – 1 €. Ehk selline lühiajaline kõrgendatud tähelepanu “häkkis” end Google’i algoritmidesse sisse. Sealt edasi olen olnud “eelistatum” ja teeninud natuke rohkem raha. Tänaseks on mul juba umbes 17 eurot koos.

Samas kui iga postituse eest saangi 1 euro, siis minu postituse sagedusega (umbes 6 tk aastas) võtaks 70 euroni jõudmine aega 9-10 aastat :)

Kokkuvõtteks

Mitte, et ma nüüd kõigile sellist “häkki” soovitaks, sest Google’i bänn on päris asi, mis võib päriselt juhtuda. Aga õppetund siinkohal on see, et võiks mõelda kuidas saada kasvõi lühiajaliselt inimesi rohkem oma reklaamidele klikkima. Nii saab võibolla tulevikus rohkem raha teenida.

Ja eks ma sellega nüüd kokku tõmbangi. Kes soovib, võib siin postituses mõnele reklaamile klikkida. Äkki hakkan 2 € per post teenima ja läheb vaid 5 aastat, et vajalik raha kokku kraapida :D