Uhh… juba veebruar läbi. Tõesti uhh, sest mul pole vist kunagi olnud niivõrd kiiret ja sisutihedat aasta algust. Blogi on seetõttu päris pikalt hooleta jäänud, kuid proovin end parandada. Praegu peaks olema muidugi juba aeg, kus vaataks otsa veebruari tulemustele, kuid kuna jaanuari kokkuvõte on muudkui edasi lükkunud, siis läheb praegu üles jaanuar ja proovin lähiajal veebruari kokku võtta.

Omaraha

Portfelli kasv sai väikse põntsu võrreldes eelmiste kuudega ja jäi 68 euro ringi. Intresse pole pidanud muutma, laenud lähevad kenasti välja ja mingit seisvat raha pole. Ehk las Omaraha jahvatab :)

Eksperiment Omaraha

Sellest tuleb küll eraldi postitus (see on üks draftis ootavatest postitustest) aga vaatame, mis jaanuaris juhtus. Aasta esimesel päeval toimus viimane laenumakse ja nüüdsest lähevad kõik intressid reinvesteerimiseks. Nagu imeväel teenisin 25 eurot intresse, sellest umbes 13 € maksin tagasilaenu ning ülejäänud läksid juba portfelli.

Portfelli maht ületas taas 900 euro piiri ja nüüd astun julgelt 1000 € poole.

MoneyZen

Kandsin sealt 100 eurot välja ja maksin selle eest 50 senti teenustasu. Selle käiguga langes portfelli väärtus alla 1000 € piiri. Kui vaadata portfelli kasvu, siis jäi see natuke alla 10 €. Endiselt loodan, et saan vähemalt oma sissemakstud raha tagasi – hetkel on seda portaalis veel 500 €.

Investly

Otsustasin MoneyZenist saadud 100 € just siia tuua, et oleks natuke rohkem raha, millega portaali testida. Üldiselt ostsin arveid hetkel 10 € juppidena ja vahel olen ka käsitsi mõnda arvet ostnud.

Minu 50-eurone arve on endiselt hilinemas, kuid 26-ndal jaanuaril tuli teade, et tagasimaksegraafikus saadi kompromissile – järgmiseks sammuks on selle notariaalne kinnitamine ja siis võiks hakata midagi ka tagasi tilkuma. Kuna graafik on koostatud 2019 novembrini, siis paistab, et 2 aastat tuleb veel portaalis tegutseda.

Rohkem raha jaanuaris juurde ei kandnud, aga kuna pidevalt on selline 100 € kontol seismas, siis tõstsin kuu lõpus automaatpakkuja panused 25 € peale. Äkki saab siis raha paremini liikuma ja ei seisa tühja.

Kokkuvõtteks

Jube mõnus on ikka, et isegi siis, kui ei ole aega üldse investeeringutega tegeleda, tegelevad need iseendaga :)