September möödus lennates. Lapsed läksid taas täiskohaga lasteaeda, mina alustasin loengute andmist TLÜs ja Katrin alustas õpinguid TTÜs. Perekonnas oli palju sünnipäevasid ja veel miljon asja, mis muutsid kogu kuu väga sisutihedaks.

Investeerimismaastikul oli pilt küll rahulikum kuid kindlasti mitte igav.

Omaraha

Septembris ületas Omaraha statistika lehel kajastuv intresside kogusumma 1000 € piiri. Tubli saavutus! Sellest umbes 840 € on läinud reaalselt portfelli kasvuks ning umbes 160 € on katnud ära hapuks läinud laenude kahjumi. XIRR on jätkuvalt 19% juures.

Kuu esimeses pooles olin kohustatud intresse natuke alla tooma, sest laenud ei läinud enam hästi välja. Et oma raha siiski punkti võrra kõrgema protsendiga laenudesse sisse saada, aktiveerisin vahelduva eduga ka 2% boonuse.

Üldiselt on boonusega nii, et kui raha vaikselt tagasi tiksub, siis hoian boonuse 0% peal. Kui aga mingitel põhjustel hakkab vaba raha hulk kasvama (näiteks kannan korraga juurde suurema summa raha) ja portaal ei suuda seda mõistliku kiirusega laenudesse ära jagada, siis lülitan boonuse sisse kuniks vaba raha otsas.

Uut raha Omaraha portfelli tuli septembris juurde 200 € minu sissekandelt ja natuke enam kui 66 € teenitud intressidest arvelt.

Eksperiment Omaraha

Vegeteerimine jätkub. Portfelli väärtus langes pisut enam kui 1 €. Laenu on tagasi maksta veel natuke rohkem kui 40 €. Ja ega rohkem midagi põnevat polegi lisada.

MoneyZen

Portfelli jäägi kasv jäi napilt alla 9 euro ja vaba raha hulk oli kuu viimaseks päevaks 88 €. Sellest võib eeldada, et oktoobri 1-2 nädalal saab vaba raha kokku 100 €, mille ma välja kannan ning Omarahasse suunan. 100 € olen pannud endale piirsummaks seetõttu, et väljakande tasu on 0.50 € ja ma ei soovi üle 0,5% teenustasudele kulutada.

Investly

Investlys investeerisin ma augusti alguses kahte arvesse. Lihtsalt prooviks, et näha kuidas portaal üldse töötab. Mõlemad arved pidid septembri esimeseks pooleks kenasti makstud saama aga mul õnnestus tabada problemaatilisi arveid, mille laekumised hilinesid.

Esimene arve summas 25 € suutis oma tasumise koos 17 sendise intressiga teha tähtajast umbes nädal aega hiljem. Hilinemisest kogunenud viivis, summas 4 senti, maksti sellest veel omakorda nädal hiljem. Aga kokkuvõttes on raha käes ja kõik hästi.

Teine arve summas 50 € on aga endiselt õhus. Nimelt ei ole Rootsi ettevõte ostetud kaubaga (palkmaja) rahul ja keeldub arvet maksmast. Ehk hetkel ootan lisaks 50 eurosele põhiosale ja 51 sendile intressidele ka kenakest 31 senti viivist. Las see viivis kasvab ja loodame, et oktoobris saab arve tasutud.

Kokkuvõte

September oli siiani edukaim kuu, kasvatades koguportfelli väärtust enam kui 87 € võrra. Sellega ületasin eelmist kuud natuke vähem kui 2 euroga ning loodan, et oktoober saab olema veelgi edukam kuu.