Nii nagu passiivsele ja igavale investorile kohane, siis ei toimunud ka oktoobris mitte midagi põnevat. Küll aga täitusid mõned eesmärgid, mille olin endale selleks aastaks seadnud. Aga kõigest järgemööda.

Omaraha

Esimene 2017 aasta eesmärk, mille oktoobris saavutasin oli Omaraha portfelli väärtuse kasvatamine üle 5000 € piiri. Selle piiri ületamiseks kandsin portaali raha juurde 100 € (see tuli MoneyZen’ist) ja 83 eurot koos sentidega teenisin intressidelt. Ehk 2 kuud enne aasta lõppu ületasin oma eesmärgi. Hurraa!

Eksperiment Omaraha

Eraisiku portfellis oli täpselt sama seis, mis septembris – jätkus vegeteerimine. Portfelli väärtus langes seekord pisut enam kui 2 € ja laenu on tagasi maksta jäänud vaid kaks makset. Ehk uue aasta alguses on laen makstud ning siis hakkab portfelli väärtus taas 10+ € võrra igakuiselt kasvama. Hetkel aga stabiilne 0 või mini-miinus.

MoneyZen

Nagu eespool juba mainisin, siis oktoobri keskpaigaks oli MoneyZeni vaba raha hulk kasvanud kolmekohaliseks. Kandsin siis kohe ilusa ümmarguse 100 € sealt välja ja suunasin Omarahasse. Talupoja loogika ja kiire peast arvutamise tulemusel võiks oletada, et järgmine 100 € saab kokku detsembri teises või jaanuari esimeses pooles. Ehk las tema seal tiksub ja loodame võimalikult palju raha tagasi saada. Millalgi. Kunagi. Tulevikus…

Investly

Investlys puhub hetkel samuti tuul. Ei ole sinna hetkel raha juurde kandnud, ega ka välja kandnud.

See 50-eurone arve on endiselt tagastamata. Arve staatust lugedes sain teada, et arve müüjaga on kokku saadud, koostatakse tagasimakse graafikut ning minul pole midagi teha. Loodame, et probleem saab kiirelt lahendatud ja raha makstud.

Kokkuvõtteks

Teise positiivse uudisena ületas minu kuu portfellide kogukasv selleks aastaks seatud eesmärgi – kasvada ühe kuuga enam kui 100 eurot. Oktoobris oli selleks numbriks 105,06 €. Lõviosa sellest, ehk u 90%, tuleb Omaraha investeeringutelt (nii ettevõtte alt kui ka Eksperiment Omarahast). Aga kuna ettevõtte alt olen eelnevatel kuudel kõvasti raha sisse pannud, siis arvan, et nüüd lähiajal tuleb mingi kukkumine. Suhteliselt tüüpiline on, et esimesed maksed tehakse eeskujulikult ära, aga siis võib hakata raskusi tekkima. Eks seda näitab aeg.

Oktoobris sai läbi ka minu õppeaine TLÜs. Oli taas üliäge kursus, ülimalt põnevad esinejad ja üldse on emotsioonid laes. Sain ise palju uut sisendit ja mõtteid ning kui hästi läheb, siis äkki antakse ka 2018 aastal võimalus tudengeid harida. Juba on mõtteid mida täiendada ja muuta.

Lisaks olen otsustanud, et aasta lõpuni ja arvatavasti natuke ka aasta alguses, uut raha ei investeeri. Selle asemel suunan selle raha paari ootamatu ja ebameeldiva kohustuse likvideerimiseks. Peale seda, uuel aastal, saan aga uue hooga jätkata ja hakata portfelli kasvatama.

Sellest aga, kuidas seda teha plaanin, millist strateegiat kasutan ja kuhu raha liigutan, kirjutan mõnes tuleviku postituses.