Tänaseks umbes kaks aastat ja üks kuu tagasi kandsin esimesed rahad Investlysse. Ja “õnne” kombel, tabasin esimese kahe arvega kohe jackpoti ehk makseraskustega arved. Täpsemalt saad lugeda siit postitusest. Kui üks arve tuli natukese aja pärast tagasi, siis teine arve on endiselt menetluses.

Kõige suurem tükk pirukast

Mis asja eriti nutuseks teeb, on see, et tegu kõige suurema tükiga minu sealsest portfellist. Kui alustasin, siis müügis olevate arvete maht oli nii väike, et ka paarisadat eurot pidi välja jagama 25-50 € tükkidena. Ja no ilmselgelt oli konkreetne tükk just 50 €. Kui nüüd sellele mõelda, siis praegu tiirleb mul selles portaalis sisse kantud 500 € + ajaga teenitud intressid ja viivised. Sellest viimased kaks aastat kinni olnud raha (50-st eurost on tagasi makstud veidi enam kui 10 €) moodustab endiselt veidi enam kui 7% kogu Investly portfellist. Jah, algsest kümneprotsendilisest osakaalust on mõned punktid alla tulnud, kuid suur tükk ikka.


Kas tunneli lõpus paistab valgus?

Peale kahte aastat ootamist ilmus menetluse staatusesse lõpuks uuendus, mis annab natuke lootust raha tagasi saada.

Edastasime lahendid kohtutäiturile
täitemenetluse viivitamatuks jätkamiseks.

Asi paistab minevat kohtutäituri kätte, mis võiks tähendada, et midagi liigub positiivses suunas. Iseasi on muidugi see, kas, kui palju ja mis rahaga kohtutäitur suudab varasid realiseerida. Ja üldse, milliseid teid pidi veel raha kätte üritatakse saada? Loodame parimat.

Kuidas edasi?

Nagu eespool kirjutasin ja olen ka selles postituses maininud, siis varasemalt on olnud Investlys mure arvete rahastamisega. Seda selle nurga alt, et arveid on olnud vähe ja väikeste summadega hajutamine seetõttu keeruline.

Käesoleval aastal olen praktiliselt igakuiselt automaatpakkuja seadetes ühe arve maksimaalset rahastatavat summat 5 euro võrra alla toonud. Ja selle kuu alguses jõudsin miinimumini ehk 10 euroni. Siiani pole raha seisma jäänud ja tundub, et arvete hulk on üles saanud. Mis on ainult positiivne. Ei tasu muidugi unustada, et minul on sealne portfell pigem marginaalne. Suuremate summadega võib teema taas aktuaalne olla.

Küll on kurvem pool see, et tootlus on natuke madal. Kui ma soovin oma ühisrahastuse investeeringutelt saada miinimum 10% tootlust, siis Investlys on see hetkel napilt alla 9%

Seega ei tee ma hetkel midagi muud, kui ootan ja vaatan, kuidas võlas oleva arvega asjad edasi liiguvad. Kui kõik peaks positiivselt lõppema, siis pean iseendaga tõsisemalt maha istuma ja mõtlema. Kas olen valmis juurde investeerima või peaks mõne alternatiivse platvormi leidma?